سوالات متداول

1- کلاس مجازي چيست ؟

 زير سيستمي از سامانه مهارت آموزي الکترونيکي مي باشد که در آن فراگيران بصورت آنلاين در کلاسهاي درس حضور پيدا کرده و تعامل بيشتري بين استاد و فراگير و همچنين بين فراگيران وجود دارد و مي توانند از امکاناتي که مانند کلاس حضوري شبيه سازي شده است استفاده نمايند.

2- دوره هاي الکترونيکي تلفيقي چيست ؟

 در اين نوع دوره، مباحث تئوري بصورت الکترونيکي و مباحث عملي بصورت حضوري برگزار مي شود.

3- مجري دوره هاي آموزشي به چه مراکزي گفته مي شود ؟

 مرکزي است که فراگير هنگام ثبت نام بعنوان محل آزمون و ساير خدمات پشتيباني و آموزشي انتخاب مي کند

4- کارآموز الکترونيکي به چه فردي گفته مي شود؟

فراگيراني هستند که شرايط کارآموز الکترونيکي را داشته و در دوره هايي که بصورت الکترونيکي برگزار مي شود ثبت نام مي کنند.

5- مربي الکترونيکي به چه فردي اطلاق مي شود ؟

به مربي دوره هاي الکترونيکي، گفته مي شود.

6- محتواي الکترونيکي چيست ؟

 مواد يادگيري هستند که بصورت الکترونيکي تهيه مي شود که مي تواند شامل المانهاي اموزشي مختلف مانند صوت، متن، تصوير، فيلم، انيميشن، شبيه سازي و غيره باشد.

7- انواع دورههاي مهارتي الکترونيکي سازمان آموزش فني و حرفه اي چيست؟

انواع محتواهاي سازمان شامل دو گروه يادگيري آزاد و دوره هاي آموزشي مي باشد.

8- به چه دوره هايي "يادگيري آزاد" مي گويند ؟

 محتواي الکترونيکي هستند که لزوما بر اساس استانداردهاي سازمان نبوده و مهارت آزاد و کوچکي را ارائه مي دهند. کاربران براي استفاده از اين دوره ها بايد در سايت عضو باشند و بعد از عضويت مي توانند در صفحه اصلي قسمت " يادگيري آزاد " هر کدام از محتواها استفاده کنند.

9- انواع محتواهاي يادگيري آزاد چيست ؟

- کتاب الکترونيکي: منبع کمک آموزشي ديجيتالي است که امکان يادداشت گذاري، جستجو، بوک مارک کردن و غيره وجود دارد.

- دوره هاي الکترونيکي مبتني بر خود آموزي: در اين نوع دوره ها فراگير بدون مربي و بر اساس برنامه آموزشي محتواي تولد شده، اقدام به فراگيري مطالب مي کند. در صورت نياز جلسات رفع اشکال به صورت الکترونيکي برگزار مي شود.

- مهارتهاي کوچک : اين قسمت شامل محتواهاي کوچک مهارتي در زمينه هاي مختلف مي باشد که اکثر آنها فايل قابل نمايش در تلفن همراه رانيز دارند.

- فيلم هاي آموزشي : اين قسمت شامل فيلم هاي آموزشي است که براي آموزش انواع مهارت ها مي باشد.

10- به چه دوره هايي " دوره آموزشي " گفته مي شود؟

دوره هاي هستند که محتواي آن مطابق با استانداردهاي سازمان آموزش فني و حرفه اي تهيه بوده  و بر اساس ضوابط آموزشي سازمان ارائه مي شود. براي استفاده از اين دوره ها کاربر بايد ابتدا عضو سايت شده و در مرحله بعدي با همان نام کاربري و رمز عبوري که ثبت نام نموده است وارد سايت شده و در صفحه اصلي قسمت " دوره هاي آموزشي" يک دوره را انتخاب کرده و روي آن کليک نماييد  در آن قسمت مراکز مجري آنها بطور کامل ديده مي شود که دوره مورد نظر را انتخاب نموده و بقيه مراحل ثبت نام که شامل پرداخت الکترونيکي هزينه ( در صورتي که دور داراي هزينه باشد ) و تکميل اطلاعات شخصي مي باشد را طي نمايد. پس از تاييد پرداخت از سوي سازمان و تاييد ثبت نام ايشان که بصوت ايميل به کاربران ارسال مي شود، مي توانند از دوره مورد نظر استفاده نمايند.

آخرین تغییر: جمعه، 15 اسفند 1393، 2:02 عصر